1. Alfa
  2. Artykuły
  3. Artykuły
  4. Centrum Monitorowania Alarmów – co musisz wiedzieć o pracy agencji ochrony

31Sty 2021

Centrum Monitorowania Alarmów – co musisz wiedzieć o pracy agencji ochrony

Agencje ochrony coraz częściej oferują możliwość zdalnego monitoringu. Jest to rozwiązanie nie tylko skuteczne, ale również stosunkowo tanie. Jakie rozwiązania zapewnia Centrum Monitorowania Alarmów?

Centrum Monitorowania Alarmów

Technologie Centrum Monitorowania Alarmów

W XXI wieku trwa nieustanna walka technologiczna. Przekłada się to również na agencje ochrony, które musząc mierzyć się z dużą konkurencją na rynku, cały czas poszukują nowych rozwiązań. W praktyce sprowadza się to do coraz to lepszych możliwości monitoringu, wykorzystywania internetu oraz szybkości łącza, czy też zapewnienie klientom podglądu online.

Z powyższych powodów Centrum Monitorowania Alarmów musi być coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Z jednej strony agencje ochrony muszą inwestować w rozwój sprzętu, z drugiej zaś również personel musi nieustannie poszerzać swoje umiejętności, aby móc wykorzystać technikę w praktyce.

Wszystkie te rzeczy działają na korzyść klientów, którym zależy na jak największym poziomie bezpieczeństwa. Dzięki rozwojowi ich obiekty mogą być chronione w sposób należyty, a zdalny monitoring zapewnia szereg usług, które sprawdzają się nawet w przypadku najbardziej wymagających osób.

Jak działa Centrum Monitorowania Alarmów?

Obecnie agencje ochrony mogą zaoferować swoim klientom szerokie spektrum możliwości ochrony. Jedną z najczęściej wybieranych przez klientów opcji jest zdalny dozór wideo. Jest to forma wykorzystania systemu kamer zainstalowanych na obiekcie do wykonywania weryfikacji i kontroli bezpieczeństwa z poziomu Centrum Monitorowania Alarmów.

Równie często wybieraną opcją jest monitoring sygnałów. Ponieważ często dochodzi do tak zwanych fałszywych alarmów, ten rodzaj monitoringu pozwala na sprawną i szybką weryfikację rzekomego niebezpieczeństwa. Poprzez odbieranie i rejestrowanie sygnałów z analityki obrazu, czujników oraz innych urządzeń zamontowanych na obiektach kompatybilnych z centralami oraz transmiterami operator Centrum Monitorowania Alarmów może sprawdzić, czy obiekt rzeczywiście jest zagrożony.

Niektórzy klienci decydują się na monitoring GPS. Dzięki niemu mogą śledzić trasy swoich pojazdów transportowych. Wiedzą również, w którym miejscu kierowca zatrzymał się na postów. Co istotne, technologia ta pozwala na takie planowanie tras, aby ograniczyć zużycie paliwa do niezbędnego minimum.

Jeśli zależy nam na lepszej opiece nad bliskimi nam osobami, powinniśmy rozważyć monitoring osób. W ten sposób zawsze będziemy wiedzieć, czy naszym dzieciom lub seniorom nie stała się krzywda. Niektóre agencje oferują również powiadomienie nas poprzez aplikację mobilną o tym, że dana osoba opuściła monitorowany przez nas obszar.

Centrum Monitorowania Alarmów źródłem lepszej kontroli

Zdalny monitoring oferuje sprawdzone i skuteczne rozwiązania osobom, którym zależy na wysokim poziomie bezpieczeństwa. W Centrum Monitorowania Alarmów pracują osoby odpowiednio przeszkolone, które dobrze wiedzą, jak zareagować w sytuacji zagrożenia. To one na podstawie posiadanych informacji decydują, w jaki sposób zareagować w danym przypadku. Przez całą dobę pracownicy czuwają nad bezpieczeństwem nadzorowanych obiektów, aby w razie konieczności zareagować możliwie jak najszybciej.

Operatorzy pomagają również Patrolowi Interwencyjnemu w trakcie zapobiegania niebezpieczeństwu. Mogą poinformować o dokładnym miejscu, w którym wybuchł pożar lub zlokalizować obszar, w którym przebywa włamywacz. Centrum Monitorowania Alarmów może również wezwać na miejsce pomoc medyczną, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jak widać wraz z rozwojem technologii zwiększyły się możliwości ochrony. To zaowocowało lepszą kontrolą nad nadzorowanymi obiektami. Agencje ochrony doceniają oferowane przez zdalny monitoring korzyści. Co naturalne, również klienci są świadomi tego, że ich obiekty są dobrze zabezpieczone. Ponadto taki rodzaj ochrony pozwala również na zmniejszeniu kosztów potrzebnych do skutecznej ochrony placówek. Centrum Monitorowania Alarmów pozwala więc na skuteczną ochronę stosunkowo niskim kosztem w porównaniu do oferowanych możliwości.

Andrzej Dworzański