1. Alfa
  2. Artykuły
  3. Artykuły
  4. E-kamery, sposób na zwiększenie bezpieczeństwa

18Lut 2021

E-kamery, sposób na zwiększenie bezpieczeństwa

Nowe technologie oznaczają także nowe możliwości. E-kamery to doskonały sposób na zwiększenie bezpieczeństwa oraz poziomu kontroli nad obiektem, na którego bezpieczeństwie nam zależy. Z tego powodu jest to tak popularne rozwiązanie w agencjach ochrony.

e-kamery

E-kamery gwarancją bezpieczeństwa

Monitoring zdalny jest przyszłością ochrony. Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego człowiek powinien mieć rzetelne wsparcie technologii. Sprzęt wysokiej jakości daje większe możliwości agencjom ochrony. Dzięki temu mogą one lepiej wykonywać swoje obowiązki.

W przypadku e-kamer Centrum Monitorowania Alarmów otrzymuje obraz z danego obiektu. Dzięki temu operator może śledzić wiele miejsc jednocześnie, zyskując tym samym przewagę nad pracownikiem ochrony fizycznej. Ochrona zdalna to dokładna obserwacja, archiwizacja obrazu, a także dostęp do miejsc trudnodostępnych dla ludzkiego oka.

Jeśli dojdzie do ewentualnego zagrożenia, wówczas operator dysponuje wieloma informacjami na temat zagrożenia. E-kamery pozwalają mu na rzetelne rozpoznanie sytuacji, dzięki czemu od razu wiadomo, jakie środki najlepiej będzie podjąć w danym momencie. Na miejsce może zostać wysłany Patrol Interwencyjny, straż pożarna lub karetka pogotowia, zależnie od zdarzenia. Wszystko dzięki informacjom, które operator zdobędzie podczas wideo patrolu.

E-kamery zapewniają stały nadzór

Niestety, w przypadku ochrony często może zawieść czynnik ludzki. Z tego powodu człowiek zawsze powinien mieć wsparcie technologii, która sprawi, że poziom bezpieczeństwa nad obiektem będzie zdecydowanie wyższy. E-kamery pozwalają pracownikom firm ochroniarskich na lepsze wywiązywanie się ze swoich obowiązków.

Warto wspomnieć także o fałszywych alarmach. Każda niepotrzebna reakcja to dodatkowe koszty oraz niepotrzebny stres. Czujniki potrafią w niektórych przypadkach zareagować na dym dochodzący z okolicy lub na przebiegające przez naszą placówkę zwierzę. Centrum Monitorowania Alarmów może szybko rozpoznać, czy rzeczywiście doszło do zagrożenia. Monitoring zdalny pozwala więc na szybkie rozpoznanie zagrożenia.

E-kamery to również znakomity sposób na prewencyjne odstraszanie potencjalnych złodziei. Sama obecność tych urządzeń na terenie placówki oznacza, że obiekt jest odpowiednio chroniony a ewentualna próba kradzieży może wiązać się z szybkimi kłopotami dla włamywacza.

Powyższe argumenty pokazują, dlaczego agencje ochrony tak chętnie wspierają się technologią. Obecnie jest ona znakomitym narzędziem do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. To także gwarancja jakości dla klienta, któremu zależy na skutecznej ochronie swojego obiektu.

Funkcjonalność e-kamery

Zdalny monitoring pozwala na wiele możliwości. O części już wspomnieliśmy, natomiast warto wyróżnić jeszcze tak zwaną wideo recepcję. Dzięki tej usłudze możemy szybko i sprawnie zweryfikować osoby wywołujące połączenie telefoniczne intercomowe do CMA oraz zdalnym otwarciu: szlabanu, śluzy, drzwi i pozostałych pomieszczeń wyposażonych w zamek elektroniczny.

E-kamery pozwolą nam także sprawdzić, czy pracownicy firmy stosują się do panujących procedur – czy mają na sobie ubranie robocze, czy nie spóźniają się do pracy, a także kontrolować, czy nie wychodzą na ponadprogramowe przerwy. Możemy również ocenić, czy drogi ewakuacyjne nie są zastawione.

Monitoring zdalny przyda nam się także podczas opieki nad dziećmi lub osobami starszymi. Dzięki obrazowi szybko sprawdzimy, czy nasi bliscy są bezpieczni. E-kamery mogą być więc przydatne nie tylko firmom.

W dzisiejszych czasach warto postawić na sprawdzone rozwiązania technologiczne. Zdają sobie z tego sprawę agencje ochrony, które inwestują swoje środki w coraz to lepszy sprzęt. Technologia wraz z dobrze wyszkolonym personelem może zapewnić klientom wysoki poziom bezpieczeństwa oraz kontroli nad obiektem. Z tego powodu e-kamery są rozwiązaniem, które warto zastosować w swojej firmie.

Michał Sęk