1. Alfa
  2. Artykuły
  3. Artykuły
  4. E-ochrona, czyli bezpieczeństwo na miarę XXI wieku!

10Gru 2021

E-ochrona, czyli bezpieczeństwo na miarę XXI wieku!

E-ochrona z roku na rok zyskuje na coraz większej popularności. Usługi tego rodzaju świadczy Alfa Group, czyli agencja ochrony nastawiona na monitoring zdalny.

e-ochron

E-ochrona to nowe możliwości

Pracownicy ochrony fizycznej mają swoje naturalne ograniczenia. Nie mogą kontrolować wielu miejsc jednocześnie, w dodatku ich wzrok nie sięga w każde zakamarki. Dawniej wydawało się, że największym gwarantem bezpieczeństwa jest stróż patrolujący dany obszar. Dziś wiemy, że e-ochrona jest przyszłością branży ochroniarskiej.

Pracownik agencji ochrony, który obsługuje Centrum Monitoringu Alarmów może kontrolować cały obiekt dzięki wizji uzyskanej z wielu kamer. Z tego powodu w przypadku zaobserwowania ewentualnego zagrożenia może szybko określić, jaki rodzaj reakcji jest wymagany.

Postęp techniczny sprawia, że agencje ochrony mogą lepiej wywiązywać się ze swoich obowiązków. E-ochrona daje większe możliwości, jest tańsza od standardowych metod, a do tego pozwala lepiej wykorzystać umiejętności pracowników.

Zaawansowane firmy ochroniarskie wiedzą, jaką przewagę daje technologia. Z tego powodu szukając agencji, której można zaufać, warto sprawdzić, czy dysponują bogatą ofertą w zakresie monitoringu zdalnego.

E-ochrona, bo ważny jest obraz

Możliwość stałego nadzoru to coś, o czym warto wspomnieć. Monitoring zdalny pozwala na rejestrowanie obrazu. Możemy dokładnie sprawdzić, co wydarzyło się w danym miejscu. Operator Centrum Monitoringu Systemów dzięki dokładnemu podglądowi wie, jakie środki najlepiej zastosować w konkretnej sytuacji. Zdalny monitoring pozwala również na wykluczenie fałszywych alarmów. Interwencja jest podejmowana wyłącznie w momencie, gdy faktycznie jest konieczna.

Jeśli jednak rzeczywiście na terenie obiektu doszło do niepożądanego zdarzenia, w takiej sytuacji na miejsce zostaje wysłany Patrol Interwencyjny. Dzięki wcześniejszemu rozpoznaniu wie on, z jakim niebezpieczeństwem przyjdzie mu się mierzyć. Dodatkowo poprzez komunikację głosową operator może sygnalizować, jakie zagrożenie dostrzegł na jednym z ekranów. E-ochrona oferuje więc szeroki wachlarz możliwości, który daje przewagę interweniującym pracownikom agencji ochrony.

W dzisiejszych czasach nowoczesne systemy obwodowe łączące termowizję z analityką obrazu są znacznie bardziej skuteczne w ochronie posesji lub obiektów wielkopowierzchniowych niż standardowy monitoring zdalny, tudzież fizyczny obchód danej posesji. Właśnie dlatego korzystanie z E-ochrony jest tak ważne. Zaawansowany monitoring zdalny to przyszłość. Wie o tym między innymi agencja Alfa Group, która od dłuższego czasu inwestuje środki finansowe w dalszy rozwój swojej oferty. E-ochrona pozwala na rzeczy, których nie mogą zaoferować agencje bazujące jedynie na ochronie fizycznej.

E-ochrona to niższe koszty

W czasie pandemii wiele firm szukało oszczędności. Mimo to chciano zachować wysoki poziom bezpieczeństwa w zarządzanych przez siebie obiektach. Znakomitym kompromisem okazała się e-ochrona, która pozwala na dużą optymalizację kosztów.

Agencje ochrony przekonują, że w niektórych przypadkach postawienie na ochronę zdalną pozwala na osiągnięcie oszczędności rzędu 70%. Dlatego warto choćby skonsultować się z firmą ochroniarską, aby poznać ich ofertę. Może uda nam się zaoszczędzić nasze pieniądze.

Jest to ciekawa sytuacja, ponieważ e-ochrona daje większe możliwości od ochrony fizycznej. Tymczasem jest tańsza w utrzymaniu. Jeśli zależy nam na wydajniejszej formie ochrony, powinniśmy skonsultować się z agencją ochrony i ustalić, jakie usługi byłyby adekwatne do naszych potrzeb. Warto zapoznać się z różnymi wariantami ochrony, ponieważ ostatecznie najważniejsze jest to, abyśmy mieli świadomość tego, że nasze dobra są dobrze strzeżone. Doświadczona agencja ochrony doradzi nam system, który pozwoli na osiągnięcie największej efektywności.

Coraz więcej klientów stawia na e-ochronę. Nie ma się czemu dziwić. Pandemia przekonała wiele firm do takiego rozwiązania i okazało się ono skuteczne. Również z tego powodu agencje ochrony coraz częściej wdrażają w swoich systemach monitoring zdalny. W końcu technologia ta oferuje coraz więcej możliwości.

Andrzej Dworzański