1. Alfa
  2. Artykuły
  3. Artykuły
  4. E-patrol – ochrona godna XXI wieku

3Lut 2021

E-patrol – ochrona godna XXI wieku

Każdy z nas chce chronić swoje dobra. W tym celu niektórzy decydują się na współpracę z agencjami ochrony. E-patrol jest jedną z najciekawszych oraz najbardziej skutecznych opcji dla osób, którym zależy na dużym poziomie bezpieczeństwa.

e-patrol

Na czym polega E-patrol?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, na początku musimy wyjaśnić, czym jest Centrum Monitorowania Alarmów. Ten nowoczesny system wyposażony jest nie tylko w standardowy monitoring wizyjny CCTV oparty na kamerach wideo, lecz także specjalistyczne kamery na podczerwień pozwalające na łatwiejsze dostrzeżenie intruzów na terenie obiektu oraz system dyskretnych alarmów. Operator agencji ochrony może więc z łatwością nadzorować obiekt w sposób zdalny.

E-patrol polega na skutecznej ochronie naszych dóbr przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych. W ten sposób poziom bezpieczeństwa wzrasta, a dodatkowo klient otrzymuje szereg możliwości. Może na przykład otrzymać raport stworzony na podstawie zarchiwizowanego obrazu lub kontrolować pracowników w swojej firmie.

Warto sięgać po najnowsze rozwiązania techniczne. Aktualnie każdy obiekt może mieć zapewnioną kompleksową ochronę, wystarczy skontaktować się z agencją ochrony o sprawdzonej reputacji i zapytać o najskuteczniejsze w naszym przypadku opcje.

Dlaczego warto zaufać e-patrolowi?

Tradycyjne agencje ochrony polegają wyłącznie na fizycznych pracownikach. Naturalnie człowiek odgrywa bardzo ważną rolę w procesie ochrony, jednak ma swoje ograniczenia. Jednym z nich jest obecność tylko w jednym miejscu jednocześnie oraz ograniczone pole widzenia. Tymczasem korzystając z obrazu przesyłanego z wielu kamer operator Centrum Monitorowania Alarmów w znacznie większym stopniu kontroluje dany obszar.

Pamiętajmy również o tym, że kamery można zamontować w miejscach, które są niedostępne dla człowieka. W ten sposób otrzymamy dodatkową wizję, która zwiększy poziom ochrony. Kamery same w sobie pełnią również rolę prewencyjną – ich obecność może odstraszyć niejednego potencjalnego włamywacza.

Przy tym wszystkim miejmy na uwadze to, że dobra agencja ochrony ma nie tylko dobrej jakości sprzęt technologiczny, ale również wyspecjalizowaną kadrę. Urządzenia będą tym skuteczniejsze, im lepiej wyszkoleni będą pracownicy. Natomiast umiejętne połączenie technologii oraz profesjonalnej kadry zapewni wysoki poziom ochrony. Z tego powodu na rynku agencji ochrony firmy od lat inwestują nie tylko w lepszą technologię, ale również szkolenia pracowników.

E-patrol – inwestycja w bezpieczeństwo

Zdalna ochrona pozwala na lepszą obserwację terenu niż w przypadku zwykłej ochrony fizycznej. Operator Centrum Monitorowania Alarmów dysponuje wieloma informacjami na temat ewentualnego zagrożenia. Dzięki temu wysłany na miejsce Patrol Interwencyjny wie, z jaką sytuacją będzie mieć do czynienia. Zna również dokładną lokalizację źródła zagrożenia. E-patrol pozwala na zdobycie większej ilości informacji, które mogą okazać się kluczowe dla udanej interwencji.

Aktualnie nowoczesne systemy obwodowe łączące termowizję z analityką obrazu są znacznie bardziej skuteczne w ochronie posesji lub obiektów wielkopowierzchniowych niż standardowy monitoring zdalny, tudzież fizyczny obchód danej posesji. E-patrol to przyszłość w dziedzinie ochrony obiektów. Możliwość zdalnej obserwacji terenu pozwala na lepsze możliwości ochrony, ponadto jest opłacalna finansowo.

Niektóre agencje ochrony przekonują, że monitoring zdalny to oszczędność na ochronie obiektu nawet o 75%. Ponadto tak duża redukcja kosztów nie wiąże się ze zmniejszeniem poziomu bezpieczeństwa, a wręcz przeciwnie – pozwala na uzyskanie lepszej kontroli nad obiektem.

Firmy ochroniarskie inwestują w technologię zdalną, ponieważ e-patrol umożliwia im skuteczniejsze wykonywanie swojej pracy. To naturalnie duży atut również dla klientów, ponieważ ich obiekty w efekcie są lepiej chronione. Z powyższych powodów warto zastanowić się nad daniem szansy zdalnemu monitoringowi.

Andrzej Dworzański