1. Alfa
  2. Artykuły
  3. Artykuły
  4. Ochrona zdalna – dlaczego monitoring zyskuje na popularności?

10Lut 2021

Ochrona zdalna – dlaczego monitoring zyskuje na popularności?

Chcąc zapewnić swojej firmie bezpieczeństwo na najwyższym możliwym poziomie należy sięgać po najlepsze dostępne środki. Ochrona zdalna to usługa, która oferuje szerokie spektrum możliwości.

Agencje ochrony inwestują w coraz to lepsze formy monitoringu. Wielu ekspertów otwarcie przyznaje, że to właśnie rozwój technologii zapewni najlepszy poziom bezpieczeństwa. Z tego powodu w tym artykule przyjrzymy się możliwościom, jakie oferuje ochrona zdalna.

Ochrona zdalna

Ochrona zdalna chętnie wybierana przez agencje ochrony

Kto stoi w miejscu ten się cofa? Takie podejście zdaje się prezentować wiele agencji ochrony, które dostrzegły potencjał w rozwoju technologicznym. Aktualnie monitoring zdalny jest coraz częściej wykorzystywany do ochrony budynków. Nie ma w tym nic dziwnego, ochrona zdalna pozwala obecnie na naprawdę wiele możliwości, które kompleksowo zapewniają bezpieczeństwo i odpowiadają na różne potrzeby klientów.

Ten rodzaj ochrony bazuje na stałej obserwacji obiektu za pomocą kamer. Pracownicy agencji ochrony otrzymują obraz, który przesyłany jest do Stacji Monitorowania Alarmów. Operatorzy kontrolują więc zdalnie sytuację i w razie zagrożenia podejmują odpowiednie decyzje. W ten sposób są w stanie zapewnić odpowiedni poziom ochrony nawet najbardziej wymagającym klientom.

Obecnie agencje ochrony chętnie inwestują w nieustanny rozwój technologiczny. Przy tym wszystkim należy jednak pamiętać również o odpowiednim wyszkoleniu pracowników, aby umieli wykorzystać pełnię możliwości z dostępnych środków.

Szerokie spektrum możliwości ochrony zdalnej

Klienci, którzy zdecydują się na taki model ochrony swoich obiektów, będą mogli wybrać system dopasowany do ich potrzeb. Warto również skonsultować się z agencją ochrony i dowiedzieć się, jakie środki bezpieczeństwa zalecają specjaliści.

Ochrona zdalna to między innymi wideoweryfikacja. Dzięki jej zastosowaniu operator Centrum Monitorowania Alarmów może ocenić, czy dany alarm nie jest jedynie fałszywym ostrzeżeniem o niebezpieczeństwie. Czasem czujniki reagują w sytuacjach, które tego nie wymagają (np. gdy przez teren obiektu przebiegnie zwierzę). W ten sposób pracownik może szybko ocenić, czy dany alarm faktycznie stanowi zagrożenie. Jeśli tak, wówczas na miejsce zostaje wysłany Patrol Interwencyjny.

Ochrona zdalna to także lepsze zarządzanie interwencjami. Dzięki posiadaniu obrazów z wielu kamer operator może udzielić szczegółowych informacji dotyczących zdarzenia. Więcej informacji to lepsza kontrola nad obiektem i w efekcie większy poziom bezpieczeństwa.

Ponadto kamery same w sobie są znakomitym środkiem prewencyjnym. Potencjalny przestępca widząc, że obiekt jest monitorowany automatycznie wie, że wtargnięcie na jego teraz będzie wiązało się z dużym ryzykiem. To samo w sobie może zniechęcić do podjęcia niepożądanych przez nas działań.

Ochrona zdalna to niższe koszty

Poprzez ograniczenie nawet do zera liczby pracowników ochrony fizycznej klient może ograniczyć koszty związane z ochroną obiektu. Za bezpieczeństwo jest bowiem odpowiedzialna agencja, która za pomocą Stacji Monitorowania Alarmów śledzi obraz z zainstalowanych kamer. To wysoki poziom ochrony, w dodatku tańszy od standardowych metod.

Jak informują niektóre agencje, ochrona zdalna to oszczędności sięgające nawet 75%. Pamiętajmy również o tym, że kamery mogą monitorować sytuację w wielu miejscach jednocześnie, a tego naturalnie nie mogą zapewnić pracownicy ochrony fizycznej. Ponadto obraz z kamer dociera w miejsca trudnodostępne dla ludzkiego wzroku. W ten sposób poziom kontroli nad obiektem zostaje dodatkowo wzmocniony.

System monitoringu można zastosować także do nadzorowania własnych pracowników. Sprawdzić, czy przestrzegają regulaminu firmy, dowiedzieć się, czy nie biorą nadprogramowych przerw w pracy lub zobaczyć, czy mają założony strój pracowniczy.

Ochrona zdalna jest przyszłością bezpieczeństwa. Agencje ochrony zdały sobie z tego sprawę już dawno, dzięki czemu regularnie wdrażają najnowsze możliwości techniczne. W ten sposób klient może mieć pewność co do tego, że jego dobra są chronione w odpowiedni sposób.

Andrzej Dworzański