1. Alfa
  2. Artykuły
  3. Artykuły
  4. Szósty piknik strzelecki Alfa Group – bezpieczeństwo ma różne oblicza

4Paź 2021

Szósty piknik strzelecki Alfa Group – bezpieczeństwo ma różne oblicza

W sobotę 2 października po raz szósty zorganizowaliśmy całodniowy piknik strzelecki „Strzał w dziesiątkę”. Wydarzenie zostało objęte patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Business Centre Club oraz firm partnerskich.

piknik strzelecki Alfa Group

Wśród gości pikniku znaleźli się przedstawiciele partnerów technologicznych: Krzysztof Skowroński, prezes CBC Polska, Krzysztof Ciesielski, prezes DMSI, oraz Damian Rokicki, prezes DNR. Sponsorami pikniku były firmy: Marvel, reprezentująca markę KIA, MB Motors, reprezentująca markę Mercedes Benz, Zepter, Mentor i Pawlina. Partnerem naukowym wydarzenia była Społeczna Akademia Nauk.

Swą obecnością zaszczycili organizatorów również przedstawiciele BCC: Cezary Gizka, Wiceprezes BCC Kanclerz Loży Warszawskiej oraz Katarzyna Lorenc, Wiceprezes BCC, Wicekanclerz Loży Warszawskiej.

Do grona znamienitych gości dołączył także Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie − Vasyl Pavlyuk.

− Jestem szczęśliwy, że każda kolejna edycja naszego pikniku strzeleckiego cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Udział naszych partnerów zapewnia wysoki poziom merytoryczny wydarzenia i sporą dawkę najnowszej wiedzy z branży security. Patronat marszałka oraz BCC są dla nas dowodem dużego zaufania i uznania dla działań Alfa Group na rzecz bezpieczeństwa. Cieszy mnie też udział w pikniku konsula generalnego Ukrainy, który ma szansę otworzyć nowe możliwości współpracy międzynarodowej. Za sprawą pikniku chcemy szerzyć wiedzę o bezpieczeństwie, integrować branżę security i środowisko biznesu oraz edukować w zakresie właściwego użytkowania broni, łącząc wiedzę z rozrywką – mówi Sławomir Jaworski, prezes Alfa Group.

Wydarzenie było okazją, aby zaktualizować swoją wiedzę na temat nowoczesnych, dynamicznie zmieniających się technologii w dziedzinie ochrony i szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Po takiej dawce wiedzy przyszedł czas na emocje związane z głównym celem spotkania, a mianowicie szkoleniem strzeleckim. W gościnnych progach Strzelnicy Poligon uczestnicy pikniku zapoznali się z używanymi rodzajami broni, zasadami jej używania i wskazówkami dotyczącymi skutecznego celowania. Na 3 stanowiskach ćwiczyli się w strzelaniu ze strzelby gładkolufowej, pistoletów centralnego zapłonu 9 mm oraz karabinów – kałasznikowa i karabinka strzeleckiego AR-15. Po szkoleniu goście Alfa Group płynnie przeszli do praktyki, sprawdzając swoje umiejętności posługiwania się pistoletem. Dla najlepszych zawodników przewidziano puchary, dyplomy i upominki ufundowane przez organizatora oraz BCC.

Po męskich emocjach na strzelnicy nadszedł czas na networking i owocne rozmowy branżowe, po których na wszystkich gości pikniku czekało afterparty, wypełnione przekąskami i luźniejszymi, kuluarowymi rozmowami. Przy grochówce, kaszance, kiełbaskach i nalewkach od firmy Pawlina długo trwały dyskusje, nie tylko o bezpieczeństwie i biznesie. Ponadto przez cały dzień można było zapoznać się bliżej z ofertą partnerów wydarzenia, którzy mieli swoje ekspozycje.

Bardzo dziękujemy za udział w wydarzeniu wszystkim uczestnikom oraz gościom. Szczególne słowa uznania kierujemy w stronę naszych patronów, którzy zapewnili nam szeroko rozumiane wsparcie i sprawili, że wydarzenie miało wysoki poziom merytoryczny, a także sponsorów, którzy zadbali o przebieg i oprawę imprezy.