1. Alfa
  2. Artykuły
  3. Artykuły
  4. Wideo patrol – na czym polega i jaka jest jego skuteczność

31Sty 2021

Wideo patrol – na czym polega i jaka jest jego skuteczność

Wideo patrol coraz mocniej wypiera tradycyjne formy ochrony obiektów. Dzieje się tak, ponieważ agencje ochrony duże nadzieje wiążą z rozwojem technologicznym, a więc lepszymi możliwościami monitoringu i nie tylko. Z tego powodu warto przyjrzeć się najnowszym trendom w dziedzinie zdalnego bezpieczeństwa.

Wideo patrol

Na czym polega wideo patrol?

Przede wszystkim jest to zdalna, sekwencyjna obserwacja wizyjna obiektu. Operator Centrum Monitorowania Alarmów obserwuje obiekt klienta. W przypadku alarmu sprawdza, do jakiego rodzaju zagrożenia doszło, a następnie wysyła na miejsce Patrol Interwencyjny.

Wideo patrol pozwala na lepszą obserwację terenu niż w przypadku zwykłej ochrony fizycznej. Kamery pozwalają na obserwację wielu miejsc jednocześnie. Ponadto niektóre z nich mogą pokazać obraz niedostępny w normalny sposób ludzkim oczom. Dzięki temu operator Centrum Monitorowania Alarmów dysponuje wieloma informacjami na temat ewentualnego zagrożenia. Dzięki temu wysłany na miejsce Patrol Interwencyjny wie, z jaką sytuacją będzie mieć do czynienia. Zna również dokładną lokalizację źródła zagrożenia.

Wideo patrol umożliwia także wydawanie głosowych poleceń oraz uruchamianie dodatkowego oświetlenia. Dodatkowym atutem dla klienta jest możliwość archiwizacji obrazów – dzięki temu może on otrzymać raport z pracy agencji ochrony.

Wideo patrol, bo technologia pozwala na więcej

Na rynku agencji ochrony od lat obserwujemy wzrost zainteresowania zdalnymi metodami ochrony. Z tej sytuacji należy się cieszyć, ponieważ aktualne możliwości technologiczne pozwalają na osiągnięcie wysokiego poziomu ochrony obiektów. Można wręcz wyjść z założenia, że obecnie najlepsze agencje to te, które nie boją się stawiać na zdalny dozór. Tyczy się to naturalnie również wideo patrolu.

Co jednak istotne, szukając agencji ochrony powinniśmy zwracać uwagę także na jej personel. Technologia oferuje ogromne możliwości, to prawda. Jednak aby w pełni z nich skorzystać, w Centrum Monitorowania Alarmów muszą przebywać odpowiednio przeszkolone, wykwalifikowane osoby. Jest to jedna z rzeczy, na które warto zwracać uwagę w trakcie przeglądania ofert firm ochroniarskich.

Umiejętne połączenie możliwości technologicznych z wyspecjalizowaną kadrą pozwala natomiast na osiągnięcie znakomitych rezultatów na polu bezpieczeństwa.

Wideo patrol to inwestycja w bezpieczeństwo

Monitoring zdalny oferuje szerokie spektrum możliwości dopasowane do potrzeb klienta. Warto również pamiętać o samej prewencji – czasem sama obecność kamer może zadziałać deprymująco na złodzieja. Wideo patrol to również brak kosztów związanych z interwencją na „fałszywe alarmy”.

Czasami zdarza się, że czujniki zareagują pomimo braku realnego zagrożenia. Alarm może włączyć się, gdy na terenie obiektu pojawi się dzikie zwierzę. Są sytuacje, podczas której nie trzeba interweniować. Dzięki wideo patrolowi operator Centrum Monitorowania Alarmów szybko rozpozna rzeczywiste zagrożenie. Oceni, jakie środki bezpieczeństwa będzie najlepiej wdrożyć w kontekście danego niebezpieczeństwa. Wyśle na miejsce Patrol Interwencyjny, powiadomi osoby przebywające w budynku o zagrożeniu. Jeśli będzie taka konieczność, wezwie na miejsce karetkę pogotowia.

Wideo patrol niesie więc ze sobą szereg korzyści. W dzisiejszych czasach warto postawić na ochronę zdalną. Oferuje ona nie tylko większe możliwości, ale zapewnia również większy poziom kontroli nad ważnymi dla nas rzeczami. Ponadto jest to tańsza forma ochrony względem jej tradycyjnego, stacjonarnego odpowiednika. Niektóre agencje ochrony deklarują nawet o 75% tańsze usługi.

Podsumowując, wideo patrol to rozwiązanie, któremu warto dać szansę. Swoje bezpieczeństwo warto powierzyć specjalistom, którzy w swojej pracy korzystają z najnowszych technologii. Najnowsze osiągnięcia technologiczne oferują przewagę, z której szkoda byłoby nie skorzystać.

Andrzej Dworzański