1. Alfa
  2. Artykuły
  3. Artykuły
  4. Wideo recepcja, dzięki niej łatwo zwiększysz poziom bezpieczeństwa w firmie

6Lut 2021

Wideo recepcja, dzięki niej łatwo zwiększysz poziom bezpieczeństwa w firmie

Możliwość monitorowania obrazu otworzyła przed agencjami ochrony szereg możliwości. Zdalny dozór sprawił, że poziom bezpieczeństwa w nadzorowanych obiektach wyraźnie się zwiększył. Jednym z systemów, które warto poznać jest wideo recepcja.

wideo recepcja

Czym jest wideo recepcja?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest zweryfikowanie osób, które chcą przebywać na nadzorowanym przez nas terenie. W tym przypadku pomocną dłoń wyciągają do nas agencje ochrony, które oferują możliwość wideo recepcji.

Dzisiejszy dozór wideo pozwala na sprawną weryfikację osób, które wywołują połączenie telefoniczne, intercomowe do Centrum Monitorowania Alarmów oraz zdalnym otwarciu: szlabanu, śluzy, drzwi i pozostałych pomieszczeń wyposażonych w zamek elektroniczny. W ten sposób monitoring posesji stoi na jeszcze wyższym poziomie. W ten sposób możemy zweryfikować tożsamość osób, które znalazły się na terenie danego obiektu, a także kontrolować ich zachowanie. Ponadto agencja ochrony może uprzednio ustalić z klientem, w jaki sposób pracownicy ochrony mają zachować się w momencie zaistnienia określonej sytuacji.

Wideo recepcja jest więc jednym z tych środków bezpieczeństwa, które wymiernie podnoszą jakość usług ochroniarskich.

Wideo recepcja, bo wideoweryfikacja to podstawa

Dzisiejsze systemy obwodowe są w stanie łączyć termowizję z analityką obrazu. Jest to metoda o wiele bardziej skuteczna od standardowego monitoringu zdalnego. Jeśli zależy nam na skutecznej ochronie posesji lub obiektów wielkopowierzchniowych, wówczas powinniśmy rozważyć zastosowanie dozoru wideo.

Pamiętajmy o tym, że skuteczna wideo recepcja wymaga dobrze przeszkolonej kadry. Choć technika w ciągu ostatnich lat dokonała niebywałego progresu, nie oznacza to, że można marginalizować rolę człowieka. Wręcz przeciwnie! Aktualnie każda profesjonalna agencja ochrony dba o to, aby jej pracownicy byli odpowiednio wykwalifikowani. Tylko w ten sposób będą w stanie wykorzystać pełnię możliwości oferowanych rozwiązań technologicznych.

Naturalnie tyczy się to także wideo recepcji. Usługa ta polega bowiem na skuteczne w ochronie posesji lub obiektów wielkopowierzchniowych. Tak więc to operator odpowiedzialny jest za weryfikację osób, które chcą dostać się do strzeżonego przez agencję obiektu. Z tego powodu rozważając skorzystanie z usług agencji ochrony warto zapoznać się z różnymi opiniami – sama technologia bowiem nie wystarczy.

Wideo recepcja to niższe koszty ochrony

Zdalne usługi ochroniarskie to nie tylko wyższy poziom bezpieczeństwa, ale również oszczędności finansowe dla klienta. Zdalny dozór potrafi być nawet o 75% tańszy od ochrony stacjonarnej. Ponadto może pełnić rolę prewencyjną – sam widok kamer potrafi działać deprymująco na potencjalnych złodziei.

Kamery pozwalają również na nagrywanie obrazu. Pracownik ochrony fizycznej może przeoczyć moment włamania i nie zdawać sobie sprawy z zagrożenia. Zaawansowany system monitoringu pozwoli na uniknięcie sytuacji tego typu.

Wideo recepcja to również dobry sposób na nadzorowanie własnych pracowników. Sprawdzenie, w jakich godzinach przyjeżdżają do pracy lub ocenienie, czy nie wynoszą niczego wartościowego z naszej firmy. Poziom kontroli jest więc bardzo wysoki.

Obecnie agencje bezpieczeństwa coraz chętniej inwestują w rozwiązania techniczne oraz dalsze szkolenie personelu. Powodem są znacznie większe możliwości ochrony – zaawansowany sprzęt często posiada większe możliwości obserwacji od człowieka. Dzięki technologii pracownicy ochrony mogą w lepszy sposób wykonywać powierzane im obowiązki.

To naturalnie również silne argumenty dla samych klientom. W końcu dzięki takim rozwiązaniom ich dobra są lepiej chronione, a w dodatku ochrona zdalna nie nadwyręży ich budżetu przeznaczonego na środki bezpieczeństwa. Jest więc sporo powodów, dla których warto dać szansę wideo recepcji.

Andrzej Dworzański