1. Alfa
  2. Artykuły
  3. Artykuły
  4. Co zyskasz dzięki profesjonalnej ochronie?

14Sie 2021

Co zyskasz dzięki profesjonalnej ochronie?

Nieruchomości, zwłaszcza mające dużą powierzchnię, wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed intruzami. Niestety, setki przykładów pokazują, że obiekty pozostawiane bez dozoru szybko padają łupem włamywaczy i wandali. A ponieważ poniesione na skutek kradzieży straty mogą iść w tysiące złotych, warto rozważyć zatrudnienie profesjonalnej ochrony.

ochrona

W jaki sposób można chronić nieruchomości?

Aby obiekt został solidnie zabezpieczony, należy zacząć od systemu monitoringu oraz czujników. System monitoringu składa się z kamer, z których obraz przekazywany jest do centralnego komputera. Wymaga to jednak zaangażowania osoby, która będzie sprawdzać transmitowany obraz, aby wykryć intruzów i zaalarmować policję. Czujniki wydają się wygodniejszym rozwiązaniem – gdy wykryty zostaje ruch, dym czy też inne zdarzenie, informacja o zajściu jest przekazywana do osoby odpowiedzialnej za pomocą SMS-a.

Monitoring i czujniki to dwa podstawowe sposoby na zabezpieczenie obiektu, jednak nie zawsze mogą okazać się wystarczające. Dlatego warto postawić na profesjonalną firmę ochroniarską, taką, jak Alfa Group. Dlaczego? Jest ku temu wiele powodów.

Co zyskasz dzięki Alfa Group?

Agencja ochrony mienia i osób Alfa Group ma liczne sposoby na to, aby zapobiegać dewastacji mienia oraz włamaniom. Wykorzystuje do tego zarówno najnowsze rozwiązania technologiczne, jak i profesjonalnie przeszkolony personel operacyjny. Zastosowanie kamer na podczerwień oraz specjalistycznych czujników podpiętych do central alarmowych w połączeniu z wideo-obchodami i patrolami na miejscu gwarantują wysoki poziom ochrony obiektu oraz natychmiastową interwencję w przypadku wykrycia osób niepożądanych.

Zlecając firmie opiekę nad obiektem, właściciel zostaje odciążony od konieczności zaangażowania osób do pilnowania porządku oraz nadzorowania obrazu z kamer wideo. Wszystkie te zadania przejmuje na siebie Alfa Group – podjęcie odpowiednich działań odbywa się na podstawie ustaleń z właścicielem danego obiektu. Ponadto każdy, kto zdecyduje się na powierzenie ochrony tej firmie, może liczyć na bezpłatny audyt bezpieczeństwa. Na jego podstawie Alfa Group może ustalić optymalne rozwiązania dotyczącego takich rzeczy, jak rozmieszczenie alarmów, kamer oraz czujników.

Zalety profesjonalnej ochrony

Oprócz powyższych zalet współpraca z profesjonalistami to także dodatkowe korzyści. Wszystkie nagrania z kamer są archiwizowane, dzięki czemu mogą stanowić dowód w sprawach karnych. Pracownicy ochrony nie muszą przebywać cały czas na miejscu – w przypadku wykrycia za pomocą systemu monitoringu intruzów, na miejsce wysyłany jest przeszkolony, umundurowany patrol interwencyjny.

Do każdego obiektu przydzielany jest osobny koordynator, dzięki czemu każdy klient Alfa Group ma pewność, że cały czas trzymana jest „ręka na pulsie”. Osoba taka odpowiada również za sporządzanie raportów z wszystkich wykonanych interwencji oraz działań dokonywanych na terenie ochranianego obiektu. Właściciel zawsze wie, co się dzieje – i dlaczego.

Kolejną wartą uwagi rzeczą jest możliwość stworzenia instrukcji ochrony dla pracowników obiektu. Opracowywana jest ona na podstawie przeprowadzonego audytu bezpieczeństwa oraz wytycznych zawartych w załączniku do zapytania ofertowego. Możliwe jest również przeszkolenie pracowników w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pod kątem przepisów BHP.

Alfa Group korzysta z najnowocześniejszego sprzętu do ochrony obiektów, dlatego może poszczycić się bardzo wysokim wskaźnikiem skuteczności w udaremnianiu włamań, kradzież oraz dewastacji. Pracownicy firmy są profesjonalistami z dużym doświadczeniem – powierzając im ochronę obiektu masz pewność, że sprawa znajduje się we właściwych rękach.

Na koniec pozostaje aspekt finansowy. Samodzielny zakup odpowiedniego sprzętu do stworzenia systemu ochrony może sporo kosztować – a jeśli nie zna się na rzeczy, często przepłaca za niepotrzebne elementy. Doradztwo Alfa Group oraz wykorzystanie firmowego sprzętu pozwolą na optymalne inwestycje.