Co warto wiedzieć o monitoringu?

Aktualnie coraz więcej właścicieli różnych podmiotów decyduje się na takie urządzenia. Czym jest mobilna wieża do monitoringu? Co można dzięki niej zyskać w praktyce? Gdzie są stosowane tego typu rozwiązania?

Mobilna wieża do monitoringu: jakie są najważniejsze zalety?

Zastosowanie nowych technologii jest coraz powszechniejsze. Dzięki właściwie zaprojektowanym i dobranym urządzeniom ochrona może być realizowana skutecznie, dokładnie i non stop. Co ważne, nawet w trudno dostępnych miejscach.

Coraz więcej rozmaitych firm korzysta z mobilnych wież do monitoringu z dodatkowym wsparciem stacji monitorowania alarmów. Dzięki temu można liczyć na stały nadzór (nad terenem, który znajduje się w zasięgu urządzenia) i w razie czego podjąć natychmiastową reakcję, jeśli zadziała alarm.

Coraz lepsze nastawienie właścicieli rozmaitych podmiotów do nowoczesnej technologii nie może zatem zaskakiwać. Ludzie zdają sobie sprawę, że dzięki nowoczesnym urządzeniom można działać skutecznie, obniżyć koszty zabezpieczenia danej lokalizacji, a także wyeliminować ryzyko zaniedbań ze strony człowieka (np. ochroniarz może zasnąć, co sprawi, że nie zauważy w porę niepokojących wydarzeń itp.).

Czym cechuje się mobilna wieża do monitoringu? Takie urządzenia są wyposażone m.in. w zintegrowane systemy do wykrywania i monitorowania zagrożeń w rozmaitych miejscach. Co ważne, nawet kłopoty z zasilaniem nie staną temu na przeszkodzie. Wszak mobilne wieże do monitoringu posiadają zintegrowane panele fotowoltaiczne czerpiące energię prosto ze słońca. Bardzo ważnymi elementami są także kamery CCTV. Te urządzenia są skomunikowane ze zdalną stacją monitorowania alarmów, co ułatwia szybkie zidentyfikowanie rozmaitych nieprawidłowości na ochranianym obszarze.

Dużo osób decyduje się na takie rozwiązanie, jeśli np. z powodu kłopotów z infrastrukturą nie można zastosować standardowej instalacji monitorującej. Mobilna wieża może zaś całkowicie zastąpić typową ochronę fizyczną (i mobilne systemy nadzorujące) albo ją skutecznie uzupełnić. Zainteresowane osoby mają zatem spore pole do manewru. Dzięki temu można zapewnić sobie efektywne działanie i obniżkę kosztów. Aby skuteczniej chronić dany obszar nie trzeba bowiem np. zatrudniać dodatkowych pracowników.

Nowoczesne mobilne wieże do monitoringu są wyposażone w systemy alarmowania audiowizualnego. A to powoduje, że można też liczyć na skuteczne działanie prewencyjne, które udanie odstrasza np. potencjalnych złodziejów. Jak to wszystko działa w praktyce? Jeśli zostaną wykryci intruzi (w danej lokalizacji), to od razu uruchomi się sygnał dźwiękowy i świetlny.

Mobilna wieża do monitoringu: jakie są najważniejsze zalety?

Przede wszystkim jest to skuteczna, dokładna ochrona danego obszaru. Monitorowanie i rejestrowanie zdarzeń odbywa się całodobowo. Istotny jest na pewno podgląd on-line, który umożliwia szybką ocenę sytuacji i, w razie czego, podjecie konkretnych działań.

Osoby, które korzystają z mobilnych wież do monitoringu zwracają uwagę na możliwość swobodnej integracji z rozmaitymi systemami bezpieczeństwa.

Ważnym czynnikiem jest to, że mobilne wieże – służące do monitorowania konkretnych terenów – są urządzeniami o pokaźnych gabarytach. Warto zwrócić uwagę na czynnik, że są one zatem widoczne nawet z daleka. Dzięki temu można liczyć na skuteczne działanie prewencyjne. Kiedy np. złodzieje zauważą takie urządzenia, to zaczyna do nich dochodzić, że trudno będzie coś ukraść w konkretnym miejscu.

Na uwagę zwraca pełna mobilność. Nie jest bowiem powiedziane, że dana wieża do realizowania dokładnego, skutecznego monitoringu musi być na stałe usytuowana tylko w jednym miejscu. W razie potrzeby lokalizacja może być zmieniona. Po to, by uzyskać odpowiednie bezpieczeństwo na konkretnym obszarze.

Kiedy może być zastosowana mobilna wieża do monitoringu?

Takie urządzenia zaczęły dobrze sprawdzać się m.in. w kontekście ochrony terenów budowy dróg i mostów. Przez to wiele osób zastanawiało się nad innymi ewentualnymi formami zastosowania. Dzisiaj już nikogo nie dziwi, kiedy to mobilne wieże do monitoringu są używane do ochraniania zasobów przedsiębiorstw, firm, placów, parkingów, rozległych terenów przemysłowych, magazynów, czy składowisk itp.

Opisywane urządzenia nadają się także pod kątem różnych imprez masowych oraz eventów. Ponadto mobilne wieże do monitoringu sprawdzają się w przypadku ochraniania budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego.

Z racji na to, że problemem nie jest tutaj zasilanie, mobilne wieże do monitoringu mogą być wykorzystywane na terenach rolniczych.

Krzysztof Rrr / GC